40/101
40/101
Особливості розірвання шлюбу між подружжям, що має дітей

Законодавством передбачено наступні способи розірвання шлюбу між подружжям, що має дітей:

  • На підставі постанови державного органу РАЦС. Розірвання шлюбу зазначеним органом проводиться за заявою одного з подружжя лише  у випадках, коли інший з подружжя є недієздатним, визнаний безвісно відсутнім  або засуджений за вчинення  злочинних дій до позбавлення волі  терміном  не менше ніж три роки.
  • На підставі рішення суду.

Розірвання шлюбу судом може бути проведено як за спільною заявою подружжя так і за  заявою  лише одного з подружжя.

Обов’язковою умовою для розірвання шлюбу за  спільною заявою подружжя  є наявність між ними письмового договору, в якому зазначається, з ким з подружжя будуть проживати діти та участь іншого з подружжя в їх забезпеченні  та вихованні. Договір про розмір аліментів при цьому повинен бути нотаріально посвідчений. В такому випадку розірвання шлюбу можливе лише тоді, коли судом буде встановлено, що подана заява про розірвання шлюбу відповідає волі як дружини і чоловіка, і після розірвання шлюбу не будуть порушені їхні права та права їхніх дітей.

При зверненні до суду з позовною заявою про розірвання шлюбу одного з подружжя необхідно врахувати, що зазначений позов не може бути поданий до суду протягом  вагітності дружини та одного року після народження дитини. Винятками при цьому є: протиправна поведінка одного з подружжя, яка має  ознаки злочину відносно іншого з подружжя чи дитини; визнання батьківства зачатої (або народженої) дитини іншою особою або наявності рішення суду про виключення чоловіка як батька дитини з актового запису про народження дитини.

У випадку відсутності згоди іншого з подружжя на розірвання шлюбу, суд може надати  подружжю строк на примирення.

Розірвання шлюбу за заявою одного з подружжя можливе лише у випадку, якщо судом буде встановлено, що подальше спільне проживання подружжя буде суперечити інтересам хоча б одного з них та інтересам їхніх дітей.

Спеціалісти юридичної компанії «Коларес» завжди готові надати Вам юридичну консультацію щодо вирішення будь-яких сімейних спорів, в тому числі розірвання шлюбу, стягнення аліментів, поділ майна, а також здійснити представництво Ваших інтересів в суді.

Джерело:

Відповідно до Закону України «Про авторське право і суміжні права», до майнового права автора належить виключне право на дозвіл або заборону використання твору іншими особами.

ТОВ «Коларес» дозволяє вільне використання матеріалів сайту виключно за таких умов:

збереження логотипу або посилання на першоджерело; в тексті - кликабельна пряма URL на сторінку, матеріали якої використані.