85/101
85/101
Руйнувати або інвестувати? Як енергетичне законодавство України знищує майно вартістю сотні мільйонів доларів

20 квітня Керівник юридичного управління ЮК «Коларес» прийняв участь в «Тижні структурних реформ на честь Кахи Бендукідзе», в рамках партнерства з Центром моніторингу ринку праці (LMMC – Ukraine).

На цій конференції обговорювались питання реформ у сфері енергетики, а саме інноваційні підходи до перепрофілювання шахт, що ліквідуються та соціальної підтримки звільняємих шахтарів.

Ключовим питанням є використання майна неефективних вугільних підприємств. Майно вартістю сотні мільйонів доларів може бути зруйнованим або розграбованим через бездіяльність урядовців в країні.

Максим Прасолов – головний експерт Центру моніторингу ринку праці (LMMC –Ukraine), закцентував увагу на проблемі законодавства України в вугільновидобувній галузі. До 2020 року 33 підприємства будуть закриті і зруйновані через недосконалість законодавства країни, а більше 38 тис шахтарів залишаться без роботи тільки на сході. Проблема безробіття в цьому регіоні змушує людей йти на радикальні дії через відсутність засобів існування. А тому не вирішуючи питання шахтарів, ми не лише марнуємо людський капітал країни, а й посилюємо кризу на сході.

Вирішення цього питання можливе лише через прийняття відповідних законів, які зроблять можливою реструктуризацію вугільних підприємств та цим самим створять нові робочі місця.

Нам необхідно зрозуміти, що тільки при створенні збалансованої та прозорої системи фінансування за участі державного та приватного секторів, ми зможемо перетворити неприбуткові вугільні підприємства в аграрні або індустріальні парки. Таким чином, ми інвестуємо в існуючу інфраструктуру шахт заради створення нових підприємств та робочих місць для тисяч українців.

Джерело:

Відповідно до Закону України «Про авторське право і суміжні права», до майнового права автора належить виключне право на дозвіл або заборону використання твору іншими особами.

ТОВ «Коларес» дозволяє вільне використання матеріалів сайту виключно за таких умов:

збереження логотипу або посилання на першоджерело; в тексті - кликабельна пряма URL на сторінку, матеріали якої використані.